Naturalny sposób na białe zęby

Lśniąco białe zęby to podstawa pięknego uśmiechu. Taki efekt nie jest jednak łatwo osiągnąć – przeszkodą są popularne używki – kawa, herbata, czerwone wino czy papierosy, a także inne substancje nadające zębom żółtawy odcień.Przebarwienia z czasem narastają i w pewnym momencie pozbycie się ich za pomocą zwykłej pasty do zębów może okazać się już niemożliwe. Wówczas warto sięgnąć po gałązki Miswak – naturalny środek wybielający, popularny w krajach arabskich już od wielu wieków (jego stosowanie polecał podobno nawet sam prorok Mahomet).

W jaki sposób Miswak działa na zęby? Właściwości wybielające należy zawdzięczać przede wszystkim krzemionce, którą roślina o nazwie Miswak zawiera w dużych ilościach. Krzemionka pozwala usunąć nawet silne i trwałe przebarwienia z zębów, przywracając im naturalny odcień bieli.

W przeciwieństwie do wielu past wybielających, które zawierają ścierające drobinki, Miswak nie niszczy szkliwa – wręcz przeciwnie, krzemionka stanowi naturalny materiał wzmacniający strukturę zębów. W gałązkach Miswak zawarte są dodatkowo żywice, które chronią zęby przed ponownym odkładaniem się osadu na szkliwie, dzięki czemu efekt wybielenia utrzymuje się przez dłuższy czas.

Aby móc cieszyć się zdrowymi, białymi zębami, wystarczy szczotkować zęby za pomocą gałązki 2 lub 3 razy dziennie.