Bielizna

Bardziej skomplikowana w kroju jest bielizna damska, męska, a później dziecięca. Damska ze względu na jej wielość elementów składowych, gdyż między innymi zaliczamy do niej: biustonosze, figi, stringi, bokserki, gorsety, stroje kąpielowe, rajstopy czy pończochy, koszule nocne i piżamy, a także wszystkie dostępne na rynku wariacje i przebrania, które ogólnie można ująć, jako bieliznę erotyczną damską. Z kolei w męskiej bieliźnie rozróżniamy: slipy, bokserki luźne i obcisłe, stringi, skarpety, podkoszulki, piżamy i także cały dział, jaki stanowi bielizna erotyczna.

Każda bielizna z www.Oui.pl musi uwzględniać budowę anatomiczną ciała kobiet, jak i mężczyzn, by zapewnić komfort noszenia i seksowny wygląd.

Przyjrzyjmy się bliżej tej części bielizny damskiej jaką są biustonosze. Każda kobieta posiada ich kilka i jedne zakłada na codzień, a inne pod suknię wieczorową czy orginalną w kroju bluzkę, która np. odsłania całkowicie nasze plecy. Widzimy w sklepach, że biustonosze mają mniej lub bardziej usztywnioną miseczkę, pionowe szwy, wyjmowane poduszeczki itd., ale mało, która kobieta wie, jakie poszczególne modele biustonoszy mają spełniać funkcje i dlaczego mają taki a nie inny krój. Najbardziej popularne szczególnie u kobiet z mniejszym biustem są biustonosze usztywniane całowicie lub częściowo, które podnoszą biust przez, co wydaje się większy.

Między innymi ze względu na rodzaje wyróżniamy biustonosze, w których cała miseczka usztywniona jest pianą lub gąbką, usztywniane tylko w dolnej części, a góra jest wykonana z  koronki lub ozdobnej siateczki, a miseczka ma szew poziomy – półusztywniane,  zupełnie miękkie czyli całość wykonana z materiału, który sam dopasowuje się do kształtu biustu, push-up, który ma bardzo wypełnioną miseczkę od dołu (silikonem lub gąbką), co wypycha nasz biust do góry i optycznie bardzo go powiększa, ale noszenie na codzień tego rodzaju biustonosza może deformować kształt naszego biustu (ryzyko tworzenia się torbieli na piersiach), jednak najczęściej i najchętniej noszą ten rodzaj biustonosza kobiety z małym biustem.

Bardotka (nazwa pochodzi od francuskiej aktorki, która rozpopularyzowała w latach 50-tych ten rodzaj stanika – Brigitte Bardot) ma tak uformowane miseczki, aby wyeksponować i zarazem odsłonić, jak największą górną część naszych piersi, może być z ramiączkami lub bez, miseczki w tym rodzaju są usztywnione oraz rodzaj całkowicie bezszwowy, który może być wykonany z gąbki pokrytej tkaniną lub z odpowiednio wyprofilowanej (anatomicznie – ma jak najbardziej przypominać kobiecy biust) i elastycznej tkaniny, gdzie miseczki tworzą całość.