Liposukcja

W ostatnim czasie coraz więcej osób nie radzi sobie z nadwagą, co doprowadza niejednego do depresji a także innych trudnych stanów, które powodują podupadanie tych osób na zdrowiu. W dalszym ciągu wiele osób nie potrafi zrzucić zbędnych kilogramów, dlatego często decydują się na takie działania jak operacyjne leczenie otyłości. W przypadku wielu osób oprócz otyłości pojawiają się takie choroby jak cukrzyca, choroby stawów, czy też zespół bezdechu sennego, a są to dolegliwości, które potrafią skutecznie zniechęcić chorego do jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

I tak koło się zamyka, jedna dolegliwość powoduje powstanie następnej, a bez silnego postanowienia nie sposób wyjść poza ten schemat. Na otyłość cierpią zarówno kobiety jak i mężczyźni, jednak to częściej kobiety decydują się na operacje usunięcie warstwy tkanki tłuszczowej. Metodą operacji, które pomagają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest założenie silikonowej przewiązki na żołądek, a także ominięcie trzustki, przeszycie żołądka, także liposukcja. Są to metody, które w dość drastyczny sposób wpływają na organizm, jednak czasem warto poświęcić kilka tygodni, aby potem cieszyć się nienaganną sylwetką. Warto dodać, że otyłość powoduje zwiększenie ryzyka zachorowań na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, kamicę pęcherzyka żółciowego, żylaków kończyn dolnych, a także zaburzeń hormonalnych i powikłań w trakcie ciąży.

Ważne jest więc, aby sprawy otyłości nie ignorować, ale postarać się najprędzej zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zarówno komfortem psychicznych jak i zgrabną sylwetką. Wśród metod leczenia  otyłości warto wymienić leczenie niefarmakologiczne, ale także farmakologiczne.  Są to dwie osobne metody, które pozwalają w różny sposób walczyć z niepożądanymi kilogramami.