Liposukcja

Bardzo ważną sprawą w życiu każdej osoby, która troszczy się o swoje zdrowie, jest możliwość dokonania prostego zabiegu, dzięki któremu będzie można pozbyć się zbędnych kilogramów. Oczywiście, nie jest to zabieg prosty ani przyjemny, ponieważ wymaga ingerencji w organizm ludzki. Jednak warto poświęcić swój czas, aby cieszyć się idealną sylwetką przez długi czas. Wykonanie zabiegu jest całkowicie uzasadnione, ponieważ często dochodzi do tego, że nasz ciało nie jest w stanie usunąć z tłuszczu, który zalega w takich miejscach jak talia, uda czy szyja.

Mimo serii długotrwałych ćwiczeń, możemy zapomnieć o tym, że uda nam się usunąć pokłady tłuszczu z tych miejsc. Pewne jest raczej, że zostaną one tam na dłużej i do ich usunięcia potrzebna będzie interwencja chirurgiczna. Niezwykle ważne jest, abyśmy pamiętali, iż bardzo ważną sprawą jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Przede wszystkim przez wykonaniem liposukcji nie wolno spożywać jedzenia z dużą ilością tłuszczy, a także niewskazane jest branie aspiryny. Dodatkowo tuż przed zabiegiem trzeba dokonać całą serię badań kontrolnych, które wskażą nam, czy możemy podejść do zabiegu. Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, w którym uzyskamy informacje, czy pacjent przechodził choroby, które teraz mogą przyczynić się do tego, że po liposukcji jego stan zdrowia się pogorszy. Nie wolno być w ciąży w trakcie przeprowadzania zabiegu, ani karmić piersią, do tego duży utrudnieniem są choroby związane z krzepliwością krwi, a także wszelkiego typu nowotwory, alergia i padaczka. Każdy, kto, chce dokonać zabiegu będzie musiał przejść przez całą serię badań, ale dzięki temu zostanie uchroniony przed bardzo groźnym wpływem tego zabiegu na organizm osób chorych.

Niezwykle istotne jest, że liposukcja wykonywana jest w bardzo dobrych warunkach, pacjent pozostaje pod kontrolą anestezjologa, lekarza chirurgii, ale także pielęgniarki. Ważne jest to, że powinien on zostać w klinice jeden dzień po operacji. Ale już następnego dnia może wyjść ze szpitala i wrócić do swojego życia.