Manicure

Piękne, zadbane paznokcie to podstawa, wie o tym każdy. Należy nie tylko zadbać o ich kształt, ale także odpowiednio je pomalować, by dobrze prezentowały się  i komponowały z naszym strojem i makijażem. Najważniejsze jest jednak, żeby wyglądały zdrowo, dlatego zanim podejmiemy się zabiegom takim jak manicure warto zająć się ich pielęgnacją.

Po pierwsze należy raz na jakiś czas dokonać bardzo przyjemne i nietrudnego w przygotowaniu zabiegu moczenia paznokci w wodzie połączonej z niewielką ilości oleju, oliwy i witamin. Taki zabieg pozwoli naszym paznokciom nabrać warstwy ochronnej, dzięki której nie będą traciły połysku ani łamały się. To podziała na nie lepiej niż krem. Oprócz tego warto także spożywać posiłki bogate w minerały, witaminy oraz wapń. Dzięki tym substancjom nasz organizm z pewnością będzie w lepszej kondycji, dzięki czemu także nasze włosy i paznokcie będą miały o wiele ładniejszy wygląd. Naszym włosom przyda to blasku, a paznokciom mocy i odporności. Warto wykorzystać te właściwości, które tkwią w owocach i warzywach, w szczególności takich jak marchew, seler, pietruszka, a także pomarańcze, jabłka i agrest. Warto spożywać posiłki z dużą ilością takich produktów owoców i warzyw. Jak podaje serwis manicure Kraków odpowiednia dieta o wiele skuteczniej wpływa na poprawę stanu paznokci niż sztuczne, apteczne suplementy witaminowe.

Drugą naczelną zasadą troski o paznokcie jest zaprzestanie używania twardego, metalowego pilnika, który w bardzo drastyczny sposób niszczy nasze paznokcie, doprowadzając je do rozdwojenia, poszarpania. Piłowanie paznokci musi odbywać się w rozsądny, sposób, nie powinniśmy robić tego zbyt brutalnie, ponieważ nasze paznokcie są mimo wszystko zbyt delikatne by je potraktować twardym pilnikiem. Warto zaopatrzyć się w niedrogi pilnik szklany, który jest na tyle miękki, że z pewnością nie uszkodzi naszych paznokci. I po takiej kuracji z pewnością nasze paznokcie odżyją.