Manicure – piękne paznokcie już dziś!

Warto poświęcić chwilę czasu na porównanie dwóch najbardziej popularnych metod wykonywania manicure. Pierwsza z nich to świetna metoda zwana powszechnie tradycyjnym malowaniem paznokci najczęściej stosowana zanim na rynku pojawiło się całe mnóstwo różnorakich metod, które przybyły do nas za pośrednictwem kolorowych magazynów i portali internetowych. Polega ona na tym, że zabiegi wykonuje z wykorzystaniem specjalnych narzędzi jak na przykład metalowe cążki. Są one niestety bardzo szkodliwe dla paznokci, tak więc metoda ta powoli odchodzi do lamusa. Na początku paznokcie podlegają skróceniu za pomocą tychże metalowych ciąże, potem należy je opiłować w zależności od preferencji można to zrobić w kształcie migdała, owalu lub kwadratu. Następnie moczymy paznokcie przez dłuższy czas w specjalnej wodzie z dodatkiem olejków, mydła i witamin. Potem zajmujemy się naszym niepotrzebnymi na paznokciu skórkami, która z łatwością usuwa się, ponieważ po zamoczeniu stają bardzo miękkie.

Następnie zaleca się zdezynfekować miejsce skąd usunęliśmy skórki za pomocą wody utlenionej. Kolejnym etapem naszego zabiegu jest pomalowanie paznokci zgodnie z naszą wyobraźnią. Jeśli chodzi o manicure biologiczny powinniśmy zauważyć, że jest to sposób pielęgnowania paznokci bez użycia metalowych narzędzi takich jak pilnik. Stosuje się tylko stosunkowo miękki patyczek, polerkę oraz różnego rodzaju kremy. Na początku musimy skrócić paznokcie za pomocą szklanego pilnika, potem zanurzamy paznokcie w płynie z olejkami, która zmiękczą skórki zarastające paznokcie. Następnie naszym zadaniem będzie posmarowanie paznokcia specjalnym kremem, a na końcu pomalowanie ich za pomocą lakieru.

Warto kupować trochę droższe lakiery, ponieważ dają one gwarancje, że będą trwałe. W sklepach takich jak Inglot jest bardzo szeroki wybór pięknych lakierów. Właściwie we wszystkich kolorach tęczy.  Zwykle mają one o wiele delikatniejsze składniki. Obecnie wiele specjalistek od manicure uważa, że metoda druga jest o wiele korzystniejsza dla paznokci. Używanie cążek czy specjalny wycinarek do skórek może doprowadzić nie tylko do oszpecania paznokci, ale także do zakażeń i innych powikłań. Lepiej robić to w sposób jak najmniej inwazyjny dla organizmu. Dzięki temu nasze paznokcie będą pięknie, a do tego będą też zdrowie, co jest z pewnością dla nas bardzo ważne.