Przeźroczysty aparat na zęby

Walka z krzywymi zębami nie jest prosta – wymaga nie tylko czasu, ale i użycia specjalistycznego aparatu ortodontycznego. Jeśli decydujemy się na tego typu leczenie zębów w wieku kilkunastu lat lub później, musimy liczyć się z koniecznością noszenia stałego aparatu i to przynajmniej przez okres 1,5 roku. Wiele osób, choć powinno taki nosić, waha się, a wręcz rezygnuje z tej możliwości ze względu na dość specyficzny wygląd takiego aparatu. Jest on bowiem widoczny i dla wielu osób mało estetyczny z powodu „drutów”.uśmiech

 

Współczesna i nowoczesna ortodoncja oferuje jednak rozwiązanie idealne dla osób, które nie wyobrażają sobie chodzenia przez wiele miesięcy w standardowym aparacie ortodontycznym. A tym rozwiązaniem jest specjalny zupełnie przeźroczysty i niewidoczny dla ludzi z otoczenia aparat. Ma on formę specjalnej nakładki, którą nakłada się na zęby. Oprócz formy rewolucyjny jest tu również okres leczenia – aparat ten nosi się średnio przez okres ok. 3 miesięcy, mniej więcej 20 godzin na dobę.

 

Zanim jednak będzie można skorzystać z możliwości, jakie daje przeźroczysta nakładka korygująca zęby, należy sprawdzić, czy w danym przypadku można ją zastosować. W tym celu najlepiej udać się do dobrego specjalisty, np. ortodonta Bogna Cieślik – Szladewska, który postawi właściwą diagnozę. Metoda ta sprawdza się w 85% wad zgryzu – można za pomocą nakładki zniwelować m.in. luki międzyzębowe, zgryz krzyżowy lub głęboki.

 

Zaletą tego innowacyjnego rodzaju aparatu nie jest tylko jego wygląd oraz krótki okres leczenia wady. Tę przeźroczystą nakładkę można ściągać podczas spożywania posiłków, ponadto jest ona niemalże nieodczuwalna – nie obciera i nie przeszkadza w żadnej sytuacji (wyjątkiem są początki noszenia nakładki, kiedy to naturalną reakcją jest lekki ucisk i dyskomfort). Wygodny jest również sposób jej czyszczenia – wystarczy tylko szczoteczka i pasta do zębów. Ponadto oponie pokazują, że ten rodzaj aparatu jest bardzo dobrze przyjmowanych przez pacjentów, a jego stosowanie jest bezinwazyjne i bezpieczne.usmiech

 

A jak wygląda leczenie za pomocą tych nakładek? Mówiąc w skrócie, pacjent otrzymuje trzy takie nakładki o różnym stopniu korekcji. Po miesiącu ich noszenia (nie krócej niż 20 godzin na dobę) zgłasza się on na wizytę kontrolną i wówczas otrzymuje kolejne nakładki korygujące. Całkowity okres leczenia jest oczywiście kwestią indywidualna, która zależy od danej osoby i rodzaju wady, ale może on zamknąć się nawet w trzech miesiącach, co jest zupełnie nierealne w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych.