Rytualna prozaiczność

Dobre jedzenie to jeden z czynników wpływających na to, czy wspomnienia z odwiedzin danego miasta będą pozytywne lub negatywne. W Internecie, pod hasłem:      restauracja Kraków , „restauracja Warszawa” – nieważne, w którym mieście – znajdzie się miejsca, w których można doskonale zjeść. Dlaczego dobre jedzenie podczas turystycznych wypadów jest tak istotne?

  • Jedzenie to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych. Bez składników odżywczych, docierających z zewnątrz wytrzymalibyśmy kilka tygodni i to tylko wtedy, gdy mamy wodę. Skoro sam akt jedzenia to coś stricte biologicznego, dlaczego tak bardzo zależy nam na ładnym wyglądzie podawanego dania? Pewnie dlatego, że obok biologiczności żyje w nas także poczucie estetyki. Nie ma nic piękniejszego niż zamiana zwykłej czynności w cudowny, sprawiający radość, rytuał. Dlatego właśnie powstaje mnóstwo oryginalnych lokali, których wystrój i oprawa muzyczna to jedna z przypraw podawanych potraw. Trudno o stworzenie czegoś takiego, jak oryginalna restauracja.
  •  Kraków jednak daje sobie z tym radę. Co powoduje taki stan rzeczy? Czynników na pewno jest sporo, w czołówce wymienić można długą historię miasta, dużo zapożyczeń z innych kuchni (zwłaszcza żydowskiej) oraz klimat i przyjazne nastawienie krakowian. Trzeba powiedzieć, że nawet najbardziej luksusowa knajpa nie zyska stałej klienteli, jeśli jest prowadzona przez nieprzyjemnych ludzi w nieprzyjemnym miejscu. Kraków pod tym względem z pewnością nie jest w tyle.
  • W Mieście Królów spotkamy się z ogromnym wachlarzem ofert wielu barów, pubów czy ekskluzywnych lokali. Od kuchni gruzińskiej po kuchnię skandynawską. Dzięki różnorodności każdy przyjezdny znajdzie dla siebie coś, co podbije jego serce i kubki smakowe. Poza wyborem stylu restauracji można także przebierać w lokalach pod względem wysokości cen. Do dyspozycji mamy maleńkie bary szybkiej obsługi, średniej klasy knajpy oraz drogie restauracje. Kraków jako jedno z najstarszych miast Polski nie odbiega poziomem od największych miast europejskich.